bodrum escort bayangaziantep escortgaziantep escortantalya escort bayanmanavgat escort bayanmaltepe escortkurtköy escortkartal escortümraniye escortbostancı escortanadolu yakası escortKadıköy EscortAnadolu Yakası EscortAtaşehir EscortBostancı escortŞirinevler Escort Bayanizmir escortankara escortataşehir escortMarsbahismarsbahisjeux de pouletOnwin GirişMebbistipobetbetkom1wintrendyol indirim kodujojobet
Թատրոն

«Արտավազդ» թատերական մրցանակաբաշխության մրցանակակիրները

28.03.2021

Մարտի 27-ին՝ Թատրոնի միջազգային օրը, Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի է ունեցել «Արտավազդ» ամենամյա թատերական մրցանակաբաշխությունը։ Հոբելյանական 20-րդ մրցանակաբաշխությունը նվիրված էր ՀՀ ժողովրդական արտիստ, մրցանակաբաշխության հիմնադիր Երվանդ Ղազանչյանի հիշատակին:

*****

«Արտավազդ-2020/2021» թատերական  մրցանակաբաշխության անվանակարգերում մրցանակների են արժանացել.

Երվանդ Ղազանչյանի անվան հատուկ մրցանակ

ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Սերգեյ Առաքելյան

«Լավագույն մանկական ներկայացում» 

«Շրջված երազ» — Հենրիկ Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոն, բեմադրիչ՝ Նարինե Մալյան

«Լավագույն երիտասարդ դերասանուհի» 

Հռիփսիմե Նահապետյան — (Ջուլիետ) «Ռոմեո և Ջուլիետ», Կ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոն  

Մարիկա Դովլաթբեկյան — (Պոյի ալտեր Էգոյի ալտեր Էգո) «Սև կատուն», «Մետրո» թատրոն  

«Լավագույն երիտասարդ դերասան» 

Նարեկ Բաղդասարյան — (Կորնյուդե) «Փափլիկը», Սոս Սարգսյանի անվան «Համազգային» թատրոն

Դավիթ Եղիազարյան — (Գրիմով) «N 6», Աբովյանի դրամատիկական թատրոն 

«Լավագույն երիտասարդ բեմադրիչ» 

Գոռ Մարգարյան — «12», «Անհատ» թատերախումբ 

«Լավագույն երիտասարդական ներկայացում» 

«Օնեգին» —  Կ․  Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոն, բեմադրիչ` Նորա Գրիգորյան 

«Թատերարվեստին անբասիր ծառայության համար»

ՀՀ ժողովրդական արտիստ Իրինա Մարչենկո —  Կ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոն 

ՀՀ  վաստակավոր արտիստ Բորիս Պեպանյան —  Հ․ Պարոնյանի անվան  երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն

ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արա Երնջակյան —  Երևանի պետական կամերային թատրոն  

«Լավագույն պիես» 

Սառա Նալբանդյան —  «Հաղթանակի գենեզիս»  

«Լավագույն սցենոգրաֆիա» 

Գարեգին Եվանգուլյան — «Թռիչք կկվի բնի վրայով», Գ․ Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն   

«Լավագույն երաժշտության հեղինակ» 

Ջեմմա Մինասյան — «Սև կատուն», «Մետրո» թատրոն

«Լավագույն երկրորդ պլանի դերասանուհի» 

Հերիքնազ Բաղդասարյան — (Վարազդատի մայրը) «Վարազդատ», Վանաձորի Հովհ․ Աբելյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոն 

«Լավագույն երկրորդ պլանի դերասան» 

Անդրանիկ Զաքարյան — (Չեզվիք) «Թռիչք կկվի բնի վրայով», Գ․ Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն   

«Լավագույն դերասանուհի» 

Տաթև Ղազարյան — (Էլիզաբեթ Ռուսե) «Փափլիկը», Սոս Սարգսյանի անվան «Համազգային» թատրոն  

«Լավագույն դերասան» 

Արման Նավասարդյան — (Հեղինակ — Սաքո) «Լոռեցի Սաքոն», Սոս Սարգսյանի անվան «Համազգային» թատրոն   

«Լավագույն ռեժիսուրա» 

Նարինե Գրիգորյան — «Լոռեցի Սաքոն», «Փափլիկը», Սոս Սարգսյանի անվան «Համազգային» թատրոն   

Վահե Շահվերդյան  — «Անուշ», Վանաձորի Հովհ․ Աբելյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոն

«Ժյուրիի հատուկ մրցանակ»

«Լուսաբացից առաջ» — Ստեփանակերտի Վ. Փափազյանի անվան դրամատիկական թատրոն, բեմադրիչ՝ Ռուզաննա Խաչատրյան

«Լավագույն ներկայացում» 

«Փափլիկը» — Սոս Սարգսյանի անվան «Համազգային» թատրոն, բեմադրիչ` Նարինե Գրիգորյան

No Comments

Leave a Reply